newsletter

Newsletter to podstawowa forma informowania klientów o nowościach i ofertach. W epoce Internetu ma on już tylko postać wiadomości elektronicznej przekazywanej subskrybentom na ich adresy email. Zwykle newsletter dostarczany jest okresowo do odbiorców i może mieć różne formy, od krótkich informacji i newsów do rozbudowanej gazetki internetowej. Newsletter może zawierać tylko zapowiedzi artykułów z odsyłaczami do strony internetowej na, której jest ich rozwinięcie.

Zasadą jest, że newsletter otrzymują tylko osoby, które zapisały się na subskrybcje. Wysyłanie takich wiadomości bez ich zgody traktowane jest jako spam i może grozić za to odpowiedzialność karna. Wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera polega na wypełnieniu formularza na naszej stronie, lub tylko podaniu swojego adresu email.

Subskrybent ma prawo w każdej chwili zrezygnować z jego otrzymywania.

Zadaniem autora jest takie pisanie newsów, aby zaciekawiły odbiorców. Ważna jest też częstotliwość ich wysyłania, nawet te najciekawsze mogę irytować odbiorców jeśli będą wysyłane zbyt często. Korzyści z newslettera powinny być obustronne, odbiorcy są informowani o nowościach, promocjach i ciekawych ofertach, a nadawca ma narzędzie do reklamy, utrzymywania kontaktu i kształtowania pozytywnego wizerunku firmy.

Aby zachęcić do subskrypcji newsletter warto wyraźnie podać politykę prywatności, czyli zasady według, których działa nasza firma, jak są wykorzystywane dane klientów, jak są chronione i obowiązkowo jak można się wypisać ze subskrypcji.